انواع سوئیچ شبکه  و پارامتر های آن :


SWITCHER

 قصد داریم به تعریف و معرفی ویژگی های سوییچ شبکه بپردازیم.

اولین سوالی که در سیستم نظارت تصویری مبتنی بر بستر شبکه به ذهن می آید این است که چگونه می توان به عنوان مثال تعداد 4،8،16 و یا حتی 32 دوربین IP را به دستگاه NVR متصل کنیم در صورتی که دستگاه های NVR اکثرا فقط شامل یک پورت شبکه RJ45 هستند.

دستگاهی در شبکه به نام SWITCHER وجود دارد که برای اتصال چند دستگاه تحت شبکه (دوربین IP، لپ تاپ، کامپیوتر،NVR، DVR و…) و یا حتی چند شبکه محلی به همدیگر استفاده می شود. سوییچ با تعداد پورت های مختلف بر اساس نیاز وجود دارد، 4، 8، 16، 24، 48 پورت.


عملیاتی که انجام می دهد در لایه ی 2 مدل OSI است به عبارتی می گویند، سوییچ لایه 2 ایی است و فقط در دو لایه ی پایینی (لایه فیزیکی و لایه پیوند داده ها) کار می کند. این بدین معنی است که سوییچ به صورت هوشمند مسیر را برای ارسال بسته به مقصد مشخص می کند و اگر مقصد یک بسته، کامپیوتر شماره 4  باشد، بسته را فقط برای همان کامپیوتر ارسال می کند...

24+2G Web Managed POE switch


 جدول مشخصات فنی، اطلاعات شامل تعداد پورت سوییچ می شود، اینکه چه تعداد پورت معمولی ، چه تعداد پورت با سرعت  1000 مگابیت بر ثانیه (پورت گیگ) و در آخر چه تعداد پورت POE دارد.

 مثال، این سوییچ شامل 24 پورت با سرعت 10/100 مگابیت بر ثانیه  و 2  پورت با سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه است.

 عبارت Web Manage به این معناست که این سوییج، سوییچ مدیریتی است و  می توان آن را تنظیم و مدیریت کرد.

سوییچی که از استاندارد POE پشتیبانی کند، به این معنی است که علاوه بر انتقال داده بر روی کابل شبکه، می تواند مقداری ولتاژ نیز بر روی آن انتقال دهد و دستگاه مقصد را از اتصال به برق بی نیاز سازد. البته به این شرط که آن دستگاه متصل شده نیز حتما از استاندارد POE پشتیببانی کند

.

24*10/100Base-T Auto-Negotiation on RJ45 Ports


سرعت انتقال 24 پورت سوییچ،  10/100 مگابیت بر ثانیه است. و فرآیند ارتباطی دستگاه با سوییچ بدین گونه است که به صورت اتوماتیک با هم مداکره می کنند و پارامترهایی

مانند سرعت انتقال، کنترل جریان و … را با هم در میان می گزارند، به این فرآیند Auto Negotiation می گویند.


2Gigabit Uplink Combo Ports (SFP+RJ45) شامل دو پورت با سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه است و شامل کانکتور RJ45 و SFP است. SFP مخفف عبارت Small Form-Factor Pluggable است، یک اسلات خالی بر روی سوییچ است که بنا به نیاز با خرید ماژول فیبر نوری، فیبر نوری به سوییچ متصل کرد. و با استفاده کردن از این ماژول امکان استفاده از فیبر نوری را نیز خواهید داشت.SWITCHER DAHUA16*POE Ports, POE Standard IEEE802.3af, IEEE802.3at, per port 15.4W, Total 480W


سوییچ شامل 24 پورت POE است که از دو استاندارد IEEE802.3af و IEEE802.3at پشتیبانی می کند. سوییچ به هر پورت POE ، 15.4W تغذیه می دهد و در مجموع به تمامی پورت های POE، 480W تغذیه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تکنولوژی POE به مقاله یPOE با لینک زیر مراجعه نمایید.

http://www.faragostar-co.com/fa/poe-power-over-ethernet

/

8K entry MAC address table of the PoE switch with Auto-learning and Auto-agingهر کامپیوتر در شبکه دارای آدرسی به نام MAC Address است و سوییچ، پورتی که هر آدرس  MAC ای به آن متصل شده را نگه می دارد و آن را در جدول ذخیره می کتد. سوییچ از این جدول جهت شناختن کامپیوتری که می خواهد برای آن بسته اطلاعاتی ارسال کند، نیز استفاده می کند که این جدول به MAC Address Table  شناخته می شود. در مشخصات این سوییچ ظرفیت این MAC Table را 8K یا   8000بایت آدرس بیان کرده است. Auto-aging  به معنی فراموش کردن MAC  (زمانی که سیستم از شبکه خارج می

شود) به صورت اتوماتیک می باشد.

High back-plane bandwidth 8.8 Gbps


سوییچ سخت افزاری است که بسته ها را بین پورت ها منتقل می کند، این بخش را به عنوان backplane می شناسند. مقداری که برای backplane سوییچ می نویسند درواقع مجموع سرعت هر پورت سوییچ است. حال زمانی که توانایی (سرعت) backplane بیشتر از مجموع سرعت پورت ها باشد، به اصطلاح می گوییم سوییچ Overflow نمی شود یعنی ترافیک میان پورت های سوییچ تحت تاثیر هم قرار نمی گیرند و ترافیک میان تمام پورت ها رد و بدل می شود. Full back-plane بدین معنی است که کل ترافیک ورودی به یک پورت را میتوان بدون هیچگونه تاخیر و اختلالی از پورت دیگر دریافت کرد.

10Base-T:14880 pps/port, 100Base-TX: 148800 pps/port & 1488000 pps/port Forwarding Rate


Forwarding rate

یا نرخ ارسال به تعداد ارسال بسته در ثانیه گفته می شود. این گزینه بیان می کند که چه تعداد بسته در ثانیه برای انتقال نیاز است برای رسیدن به حجم ترافیک معلوم (حجم ترافیکی که سوییچ می تواند عبور دهد) که به اصظلاح به آن گذردهی یا Throughpout گفته می شود.

حال در این سوییچ نرخ ارسال بسته در لینک های Ethernet (باسرعت10 مگا بیت بر ثانیه) 14880 بسته در ثانیه ، در لینک های Fast Ethernet ( با سرعت 100 مگا بیت بر ثانیه) 148800  و در لینک های Giga Ethernet (با سرعت 1000 مگا بیت بر ثانیه)  1488000 بسته در ثانیه است.

4K Vlan 802.1Q Tag


زمانی که در مشخصات فنی یک سوییچ به جمله ی بالا بر می خورید بدین معناست که سوییچ از استاندارد 802.1Q  پشتیبانی می کند.

قبل از توضیح این استاندارد به توضیح  Vlan که مخفف Virtual Lan است، می پردازیم. به صورت پیش فرض سوییچ، یک Vlan1 دارد و در این صورت رنج آدرس IP دستگاه هایی که به آن وصل می شوند باید یکسان باشند تا بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. حال در صورتی که سوییچ مدیریتی باشد شما امکان تعریف چندین Vlan بر روی سوییچ را خواهید داشت.به عنوان مثال اگر دو Vlan به نام های Vlan1 و Vlan2 تعریف کرده باشید، می تواند دو رنج متفاوت در آدرسIP داشته باشید و ترافیک هر Vlan به Vlan دیگر وارد نمی شود. در واقع با Vlaning از هدر رفتن پهنای باند، جلوگیری از پیام های Broadcast و امنیت بیشتر بهره خواهید برد.

به هنگام استفاده از Vlan ، سوییچ ها یک Tag برای مشخص کردن شماره Vlan در هر فریم اضافه می کنند.


SWITCHER KDT