OEM

OEM کردن چیست :

سایت حفاظتی نلی که یکی از انجمن های cctv  معتبر تر است، پیشنهاد می کند که داهوا و هایک ویژن توسط فروشندگان با لوگوی خودشان فروخته شوند .

سامانه حفاظتی نلی عنوان می کند که اینگونه فروش باعث ایجاد نظمی می شود که در مجموع هزینه ای را در بر نخواهد داشت . این به بدین معناست که دوربین های داهوا و هایک ویژن بدون لیبل فروخته شوند .


مزایا :


اگر شما یک شرکت کوچکی داشته باشید ، فروش محصول با نام مارک شرکت خودتان اثر بیشتری نسبت به شرکت های بزرگتر دارد . مهم تر از آن اینکه این مساله شرکت شما را نسبت به سایر فروشندگان که همان محصول را عرضه می کنند ، مجزا می کند . اثر بیشتر وابسته به چگونگی عرضه محصول به بازار است که می تواند ظاهر منحصر بفردی نسبت به مارک اصلی محصول داشته باشد .


معایب :

 عیب این است که همین مساله مشکلاتی را به وجود خواهد آورد .
در غالب موارد دیده شده که فروشندگانی که محصول خارجی را با مارک خود می فروشند ادعا می کنند که تکنولوژی محصول برای خودشان است ، که این مساله نه تنها باعث گمراهی خریدار می شود بلکه در سال های آینده با مشکل خدمات، تغییر و پشتیبانی مواجه خواهد شد، که این خطر بزرگی است نسبت به سایر فروشندگان محصول .

برای مثال اگر DVR مدل XYZ-100DVR دچار مشکل شد ، آنها دسترسی به سخت افزار برای به روز رسانی نخواهد داشت هم چنین دفترچه راهنما هم وجود ندارد .

 مثال کاربر نهایی ویدئو هایی را معرفی کرده با مارک خودش که این شرکت ناشناس می باشد در هر صورت معتبر است و از برند دیگر بصورت اخلاقی و مسئولانه انجام شود ، و سوء استفاده صورت نگیرد .