لوکس در لوکیشن های متفاوت توسط دستگاه لوکس خوان

 آزمایش اندازه لوکس و سطح روشنایی در محل های متفاوتی برآورده شده است .lux cctv زمینه سیستم های حفاظتی می دانند که سطح نور موضوع مهمی است ولی نظر خوبی به سطح نور واقعی ندارد. بررسی سطح نور تصاویر در 21 مکان اندازه گیری شده می تواند اطلاعات مفید را در اختیار متخصصین قرار دهد و آنها بهتر می توانند سطح نوری که با آن مواجه خواهند بود را پیش بینی کنند.

نکته :

نور در محیط درونی ساختمان ها پائین است برای مثال 60% از مکان های داخلی در ساختمان ها سطح نور کمتر از 200 لوکس دارند و فقط یک مکان از پانزده مکان داخلی در ساختمان ها سطح نورش 400 لوکس است و به این دلیل است که نور طبیعی خورشید وارد ساختمان می شود.


نکته :

در مقابل در یک روز آفتابی در محیط بیرونی دارای سطح روشنائی بالاتر 1000 لوکس است که این موضوع شکاف بزرگی در سطح نور برای آن چیزی است که دوربین های حفاظتی با آن رو به رو هستند.

استفاده از دوربین این دور رایج است و این دوربین معمولاً سطح روشنایی کمتر از 200 لوکس دارند .در ارزیابی عملکرد دوربین در این سطوح روشنایی دریافتیم که کیفیت تصاویر پایین است.

 محیط بیرونی :


صحنه های بیرونی در شب نسبتاً روشن هستند :  (7-30lux) در این آزمایش ها عملکرد دوربین را در صحنه های تاریک بررسی نکردیم که باعث انحراف کیفیت نمونه گیری شود، با دوربین سوپر لایت تصاویر روشن تر هستند، مدل هایی با وضوح بسیار بالا دارای تصاویر ساده سیاه و سفید اند.


کسانی که این گزارش را بررسی می کنند باید بدانند که نمونه ها در محیط بیرونی و در صحنه های با نور کم دارای روشنائی خوبی نیستند.


نورپردازی :


به علت تفاوت روش های اندازه گیری طراحان نباید وابسته به توصیه های نورپردازی باشند، آنها باید از آنچه که طراحان نور در مکان های خاص توصیه می کنند نیز آگاه باشند.

در اینجا چندین منبع اطلاعات برای طراحی نورپردازی وجود دارد، انجمن مهندسی روشنایی (آی ای سی) روشنایی استاندارد را مشخص کرده و آموزش می دهد.

دستورالعمل جی اس ای برای محیط های کاری (ادارات، اطاق های آموزشی، آشپزخانه ها و…) 500 لوکس را در نظر گرفته و برای محیط هایی مانند راهروها، سالن انتظار، راه پله ها و …. 200 لوکس را مناسب می داند.

عوامل موثر در  دوربین ها :

در بیشتر قسمت ها، سطح نور توصیه شده در داخل، باید مناسب عکس برداری توسط دوربین ها باشد. طراحان باید در نظر داشته باشند وقتی از مدل های جدید با وضوح بالا استفاده می کنند (فورکی،4 مگاپیکسل و …) به خاطر حساسیت این مدل ها نمی توان آن ها را با مدل های 1080 پیکسل و 720 پیکسل مقایسه کرد.